Fethiye’yi ziyaret eden tatilcilerin olmazsa olmazlarından biri de güzel selfie yakalamaktır. Bu yazımızda paylaşacağımız Fethiye’de görülmesi gereken yerlerde çekeceğiniz fotoğraflar için sosyal medyada yüzlerce beğeni sizleri bekliyor.

 

ölüdeniz gün batımı

GÜN BATIMI EŞLİĞİNDE ÖLÜDENİZ SAHİLİ

Ölüdeniz sahili günün her saatinde güzel pozlar alabileceğiniz bir manzaraya sahiptir. Dört mevsim ayrı güzelliği bulunan özelliğe sahiptir. Günün her saati güzel olmasına rağmen gün batımı çekilen pozlar büyüleyici kareler sunuyor. Gün batımında kumlara ve çakıl taşlarına vuran güneş ışınları muazzam bir görüntü oluşturuyor. Güneşi sağınıza alıp samimi bir gülümseme ile çekeceğiniz fotoğrafların efsane olacağına eminiz.

 

belcekız plajı

BELCEKIZ PLAJI KULÜBE

Belcekız plajında bulunan bu ufak bank çok insanın bilmediği bir fotoğraf mekanıdır. Yakalayacağınız fotoğraflar da daha önce sosyal medyada görülmemiş bir manzara olacaktır. Gün ortasında çekeceğiniz fotoğraflar ile kulübenin içinden denize vuran gün ışığını ortalarsanız iyi kareler yakalayabilirsiniz. İster bankın içinde oturup isterseniz de bankın ortasından gözükecek şekilde denizi izlerken fotoğraf çektirebilirsiniz.

 

fethiye limanı

MOR TONLAR İLE FETHİYE LİMANI

Fethiye’de görülmesi gereken yerlerden bir diğeri ise limanda bulunan şirin tekneler eşliğinde ve günün son saatleri gökyüzü mor tonlarına dönmüşken yakalayacağınız bu fotoğraflar benzersiz olacaktır. Huzurlu ve sakin bir fotoğraf karesi yakalamak için ideal bir mekandır. Tatilinizden hatırlamak isteyeceğiniz bu mekanı kareler ile ölümsüzleştirmenizi tavsiye ediyoruz.

 

gemiler koyu

GEMİLER KOYU KAYALIKLARI

Gemile koyunun halihazırda güzel doğasına bir de bu kayalıkların hırçın sularla buluştuğu zamana dahil olup çekeceğiniz fotoğraflar bir çok arkadaşınız tarafından beğeni alacaktır. Koyu sadece kayalıklar değil, gün doğumu ile de güzel pozlar yakalayabilirsiniz. Sular çok hızlı hareket ettiğinden dolayı seri çekim modunda daha rahat bir şekilde istediğiniz pozu elde edebilirsiniz.

 

kabak koyu

YAMAÇTAN KABAK KOYU MANZARASI

Kabak Koyu, dünya çapında sayılı plajlardan biri olup mavinin en koyu tonlarından en açık tonlarına kadar geçişli bir renk cümbüşünden oluşan denizi mükemmel bir kart postal manzarasını andırıyor. Dağların yeşili, plajın krem rengi ve denizin mavisi adeta bir ressamın paletini andırıyor. Burada çekeceğiniz fotoğraflar için güneşin tam tepede olduğuna dikkat ederseniz denizin en berrak olduğu anı yakalayabilirsiniz.

 

kayaköy antik kenti

ANTİK KENT KAYAKÖY EVLERİ

Kayaköy’de binlerce yıllık bir yerleşim alanı tüm ihtişamıyla bizleri etkilemeye devam ediyor. Yıllara kafa tutan tarihi evler mistik bir poz için benzersiz bir manzarayı sizlere sunuyor. Hatta Türkiye’den bir görüntü gibi durmayan bu manzarayla arkadaşlarınızı Peru ülkesine gittiğinize dair kandırmanız da mümkündür. Maya evleri gibi duran bu yapılarla bir çok farklı poz yakalamanıza imkan veriyor.

 

ölüdeniz seyir terası

ÖLÜDENİZ SEYİR TERASI

Ölüdeniz seyir terası, Ölüdeniz’e gelen tatilcilerin uğrak noktalarından biridir. Ölüdeniz’i ayaklarınızın altına seren bir noktada bulunan bu yer sizleride bekliyor. Özellikle gece iyi çeken kameraya sahipseniz, rengarenk ışıkların buluştuğu Ölüdeniz manzarası etkileyici pozlar sunacaktır.

 

babadağ zirvesi

BABADAĞ ZİRVESİNDEN SONSUZLUK

Babadağ zirvesine yapacağınız kısa bir yolculuktan sonra göreceğiniz manzaralar ile buna değdiğini anlayacaksınız. Zirvenin 360 derecelik görüş açısı ile hangi manzarayı beğendiyseniz oradan çekim yapabilirsiniz. Zirveden Ölüdeniz sahili, Kayaköy, Şövalye Adası ve hatta Rodos adasını bile görebilmek mümkündür. Sonsuzluğu andıran uçsuz bucaksız manzara ile arkadaşlarınızı kıskandıracak fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Babadağ zirvesine çıkmak için teleferik kullanabilirsiniz. İsterseniz yamaç paraşütü aktivitemiz ile bu manzarayı gökyüzünden izleyebilirsiniz. Yamaç paraşütü hakkında bilgi almak için tıklayınız.