Ölüdeniz’e gelindiğinde en çok merak edilen yerler arasında olan Kelebekler Vadisi, doğal güzellikleri ile sizleri büyülemeye hazır. Kelebekler Vadisi, çeşitli endemik bitkiler bulundurduğu için 1995 yılında koruma altına alınmıştır. Ayrıca 80’den fazla farklı türde kelebek, vadiye ev sahipliği yapmakta. Bu türler arasında en çok bilineni Kaplan Kelebeği’dir. Tekne turlarının ikinci durağı olan Kelebekler Vadisi’nde bir saat kadar kalabilir ve burayı keşfetmeye başlayabilirsiniz. Bu kadarıyla yetinmek istemiyorsanız vadide tırmanış yaparak tüm manzarayı gözlerinizin önüne serebilirsiniz.

Ayrıca Faralya adındaki bu şirin köyü ziyaret edip burada lezzetli köy yemeklerini de tadabilirsiniz. Kelebekler Vadisi’nin elle çizilmiş gibi olan görüntüsünü hayatınızda bir kere de olsa görmeli ve bu havayı kesinlikle solumalısınız. Bu büyüleyici yer, insanda bambaşka etkiler yaratarak doğanın içinde olma arzusu ve sevgisini en güzel biçimde hissettiriyor. Muhteşem renklerine aşık olacağınız denizi ile yüzmenin tadını çıkaracağınız bir tatil olacak.

 

 

KELEBEKLER VADİSİNE ULAŞIM

 

Kelebekler Vadisi sadece doğası ile değil tarihi ile de sizleri cezbetmeye hazır. Her yıl yerli yabancı binlerce insanın ziyaret ettiği bu yeri siz de görmek istemez miydiniz? Şimdi bütün bunlar Myfriendoo ile çok kolay. Çünkü söz konusu tatil ise Myfriendoo! Kelebekler vadisinin de gezi rotamızın içinde olduğu turumuzu incelemek için tıklayın.