YAMAÇ PARAŞÜTÜ KENTİ ÖLÜDENİZ

 

Her sene Fethiye Ölüdeniz de hava oyunları festivali ile bir çok farklı ülkeden katılım sağlayan hava sporları pilotlarının buluşma noktası olmaktadır. Bu sene de 19uncu Hava Oyunları Festivali gerçekleşti. Ölüdeniz Belcekız Plajında motorlu yamaç paraşütü, model uçak, yelken kanat, balon şovları ve yamaç paraşütü gibi bir çok etkinlik yapılmaktadır. 45 ülkeden 610 pilotun katıldığı bu etkinlikte sivil toplum kuruluşlarının desteklediği büyük bir tören düzenlenmektedir. Muğla vali yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş’ta bu festivalin Fethiye’ye büyük katkı sağlayacağını söyleyerek desteklerini gösterdi.

Oyunlarda güvenlik açısından önlemler alındığını ve bu organizasyonun başarısının daha da artacağını ekledi. Bu festivalle Fethiye’nin marka değeri oluşmasında ve tanınmasında hava oyunlarının önemi anlaşılmıştır.  Bunların devamlılığı yine halkın elinde ve gelecek nesillere aktarılması için büyük çaba gösterilmektedir. Ölüdeniz dünyada sayılı takeoff noktalarından olması ve her mevsim uçulabilir iklimi ile eşsiz kılmaktadır. Bu sene 20. Hava Oyunları Festivali için bir çok yeni yarışma ve etkinlik fikirleri bulmaktadır. Ölüdeniz tatil merkezi olmasının yanı sıra turizmde yamaç paraşütü sporunun da payı esirgenmeyecek boyuttadır.

 

YAMAÇ PARAŞÜTÜNÜ DENEYİMLEYİN

 

Bu sene de renkli görüntüler sunması planlanan Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali, fotoğrafçılar için de benzersiz pozlar ve eşsiz kareler sunmaktadır. Sizlerde yamaç paraşütü sporunu deneyimlemek isterseniz rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Yamaç paraşütü aktivitemiz hakkından bilgi almak için tıklayınız.