Ölüdeniz’e gelindiğinde en çok merak edilen yerler arasında olan Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı, doğal güzellikleri ile sizleri büyülemeye hazır. Doğanın bize armağan ettiği Vadi, çeşitli endemik bitkiler bulundurduğu için koruma altına alınmıştır. Ayrıca 80’den fazla farklı türde kelebek, vadiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu türler arasında en çok bilineni Kaplan Kelebeği’dir. Tekne turlarının ikinci durağı olan Kelebekler Vadisinde bir saat kadar kalabilir ve burayı keşfetmeye başlayabilirsiniz. Bu kadarıyla yetinmek istemiyorsanız vadide tırmanış yaparak tüm manzarayı gözlerinizin önüne serebilirsiniz.

ölüdeniz kelebekler vadisi nerede

Ayrıca Faralya adındaki bu şirin köyü ziyaret edip burada lezzetli köy yemeklerini de tadabilirsiniz. Kelebekler Vadisi’nin elle çizilmiş gibi olan görüntüsünü hayatınızda bir kere de olsa görmeli ve bu havayı kesinlikle solumalısınız.Bu büyüleyici yer, insanda bambaşka etkiler yaratarak doğanın içinde olma arzusu ve sevgisini en güzel biçimde hissettiriyor. Muhteşem renklerine aşık olacağınız denizi ile yüzmenin tadını çıkaracağınız bir tatil olacak.

 

ölüdeniz kelebekler vadisi tekne turu

 

Kelebekler Vadisine Nasıl Gidilir?

Kelebekler Vadisi sadece doğası ve plajı ile değil tarihi ile de sizleri cezbetmeye hazır. Her yıl yerli yabancı binlerce insanın ziyaret ettiği bu yeri siz de görmek istemez miydiniz? Şimdi bütün bunlar Myfriendoo ile çok kolay.  Kelebekler vadisi tekne saatlerini öğrenmek için tıklayınız. Kelebekler vadisinin de gezi rotamızın içinde olduğu tekne turu aktivitemizi incelemek için tıklayınız.