Şu an birçok insanın tutkunu olduğu yamaç paraşütü, 1965 yılında David Barish ile başlar. Bu dönemde NASA elemanı olan Barish, yamaçtan koşarak süzülen ilk kişi oldu. 1980’li yıllara gelindiğinde ise serbest atlayış paraşütüne benzeyen yamaç paraşütü ile daha iyi performans sergilenerek daha uzun süre havada kalma başarısı sağlandı. Önceleri dağcıların yüksek yamaçlardan inmek için kullandığı yamaç paraşütü zamanla yaygınlaştı.

Dünyada İsviçre/Wengen, Güney Kore/Danyang, Fransa/Hautes Alpes, Slovenya/Julian Alpleri gibi ülkelerde yapılan yamaç paraşütü; ülkemizde Fethiye/Ölüdeniz başta olmak üzere Denizli/Pamukkale, Ankara/Gölbaşı, Bolu/Abant, Kayseri, Antalya/Aksu ve Eskişehir/İnönü gibi şehirlerde yapılmaktadır. Bu ekstrem hava sporu ülkemizde 1990’lı yılların başında yabancı pilotların Ölüdeniz/Babadağ’ı keşfetmesiyle başlayıp yaygınlaşmıştır.

Bugün turizmin heyecan verici durağı haline gelen Babadağ’dan, 1900 metreden atlayış yapılarak Ölüdeniz’in eşsiz doğal güzelliklerini tatlı bir rüzgar eşliğinde Myfriendoo.com ile hayatınızın en güzel anlarından biri haline getirmeyi garantiliyoruz. Bu unutamayacağınız anları da sizler için ölümsüzleştiriyoruz. Profesyonel pilotlarımız ile sizlere güvenli bir uçuş vaadediyoruz. Hemen rezervasyon yaparak sizlerde bu aktiviteyi deneyimleyebilirsiniz.

Yamaç paraşütü aktivitemiz hakkında bilgi almak için tıklayınız.